محل تبلیغات شما

روزی در متون تاریخی تفکر کرده بودم و گفتم : که وای چقدر مقام و ثواب آنهایی که پیامبر را یاری کردند زیاد است و افسوس می خوردم.تا اینکه با سخنی از حضرت سجاد مواجه شدم که می فرمود :

بدان که روزگار غیبت امام دوازدهم ، بسیار طولانی می گردد.آیا می دانی بهترین مردم در همه زمان ها چه کسانی اند؟کسانی که در زمان غیبت زندگی می کنند و به امامت امام زمان خود اعتقاد دارند و در انتظار ظهور هستند.آنها بهترین مردم همه زمان ها هستند.آنها خود مظهر ظهور هستند و گل سرسبد دنیا هستند.

حالا یه سوال:شما ثواب عبادتتون بیشتره یا اون هایی که با امام صادق بوده اند؟ بله – شما زیرا آنان امام صادق را میدیدند اما شما امامتان از نظر ها غایب است. هر ثوابی که شما دردوران غیبت دارید شاید ثوابش 10 برابر بیشتر از بعد از ظهور است.هر گناهی که امروزه انجام میدهیم ده برابر زود تر بخشیده می شود پس تا ظهور اتفاق بیفتد 10 برابر رتبه ها افت می کند.

شاید با خود بگویید پس چرا برای ظهور دعا کنیم ؟

به نقل از امام صادق (ع)می فرماید: آیا دوست نداری حق آشکار شود؟؟!آیا دوست نداری مردم از چشیدن حق، محروم نباشند؟

حال روایتی از پیامبر می گوییم تا به اجر ایمان خود پی ببرید:

همه در مسجد نشسته بودیم و منتظر پیامبر ، پیامبر وارد شد و همه به احترامش از جای بلند شدند . در این هنگام پیامبر چنین فرمود : کاش می توانستم برادران و خواهران خود را ببینم. همه میخواستند بدانند برادران و خواهران پیامبر چه کسانی اند که پیامبر اینقدر مشتاق دیدار با آنهاست. یاران پیامبر روبه اوکردند و فرمودند : شما دعا کردی که خدا توفیق دیدار شما با برادران و خواهرانتان را به شما بدهد.آیا ما که به تو ایمان آوردیم و تورا یاری کردیم از برادران تو نیستیم ؟ پیامبر فرمود شما یاران من هستید اما خواهران و برادران من کسان دیگری هستند. آنان که در آخر امان می آیند و به من ایمان می آورند در حالی که مرا ندیده اند.به خدا قسم من آن ها را با نام هایشان می شناسم. آنان برای حفظ دین خود با مشکلات زیادی روبه رو می شوند به راستی که آنها چراغ هایی هستند که مردم را راهنمایی و هدایت می کنند و خداوند آنان را از فتنه های بسیاری نجات می دهد ، ای کاش من آنان را میدیدم!! ایمان آنان از ایمان همه مردم بیشتر است زیرا آنان به سیاهی روی کاغذ ایمان آورده اند آنان من و امام زمانشان را به چشم خویش ندیده اند اما قلوب آنان از نور ایمان روشن است.

احادیث:

به نقل از زراه (یکی از یاران امام صادق) :

روزگاری که امام زمان از دیده ها پنهان شود ، شیعیان ما در انتظار او خواهند بود اما مردم دیگر دچار شک خواهند شد ، عده ای می گویند : اصلا به دنیا نیامده است.عده ای هم به این باور خواهند رسید که او از دنیا رفته است اما شیعه واقعی ما در انتظار او خواهد بود و همه مردم امتحان می شوند تا کسانی که دچار شک و تردید هستند از آنان جدا شوند. آری! آن روز روز امتحان است.

دروغگویان :امام صادق می فرماید: بدان که هرکس برای ظهور وقت و زمان معین کند دروغگو است. ما هرگز زمانی را به عنوان زمان ظهور انتخاب نمی کنیم.مواظب باشید که فریب شیادان را نخورید.

14-کسانی که بدون امام در آخرالزمان ایمان خود را حفظ می کنند

13-باور های غلط درباره حضرت قائم چیست ؟

11-یاران حضرت ولی عصر(عج)

آنان ,امام ,پیامبر ,ایمان ,مردم ,زمان ,امام صادق ,می کنند ,در انتظار ,را به ,برادران و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها